Tíz éves a Debrecen-Tégláskert Református templom

2016. június. 6., admin

A missziói egyházközség méltán büszke erre az épületre, amit a Kossuth- és Ybl-díjas Csete György tervezett, akinek a nemrég bekövetkezett haláláról is megemlékeztek az ünnepi alkalmon. Az eseményről Oláh Ilona készített összeállítást az Európa Rádióban.

Bár a tégláskerti református közösség története visszanyúlik 1928–ra, a Debrecenhez tartozó városrész lelki gondozását évtizedekig a Kistemplomi-Ispotályi Egyházközség látta el. Istentiszteleti alkalmakat pedig sokáig a helyi általános iskolában tudtak csak tartani. Aztán az itt élők igényeit szem előtt tartva elhatározták: épüljön templom a Tégláskertben. 2000 januárjában tették le az alapkövet, és rá öt évvel a gyülekezet birtokba vehette új otthonát.

alt

Bővebben >>

Észrevétele, megjegyzése van? Szóljon hozzá!